Киевский налоговый адвокат

Мы помогаем не платить лишнего.

платникам податків, які постраждали від кібератаки

платникам податків, які постраждали від кібератаки

Що робити платникам податків, які постраждали від кібератаки, щоб не платити штраф?

платникам податків, які постраждали від кібератаки КРІНФОРМ надала роз’яснення

Для звільнення від штрафних санкцій платники податків, які постраждали від кібератаки, повинні письмово повідомити про знищення інформації контролюючий орган за місцем обліку.

Про пошкодження інформації, в тому числі міститься в базах даних обліку платника податків, вірусом Petya УКРІНФОРМ необхідно повідомити до 5 серпня 2017 року, з наданням підтверджуючих документів.

Такими документами можуть бути копії заяви в правоохоронні органи або повідомлення про кримінальне правопорушення та документа, що підтверджує їх прийняття і реєстрацію тощо.


Можливість отримання від правоохоронців документа про прийняття і реєстрації заяви про кримінальне правопорушення передбачена ч. 2 ст. 60 КПК.

Також УКРІНФОРМ нагадує, що абз. 1 п. 6.10 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку передбачає подачу керівником підприємства заяви в правоохоронні органи в разі пропажі або знищення первинних документів, облікових реєстрів і звітності. Крім того, керівник повинен наказом призначити спеціальну комісію для встановлення переліку відсутніх документів і розслідування причин їх пропажі або знищення.

Звільнення від штрафних санкцій платників податків, які постраждали від кібератаки, передбачено Законом «Про внесення змін до підрозділу 10 розділу XX« Перехідні положення »Податкового кодексу України щодо незастосування штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових та акцизних накладних в результаті несанкціонованого втручання в роботу комп’ютерних мереж платників податків» , який вступив в силу вчора, 26 липня.

Якщо Ви плануєте подавати податкову звітність, можете скористатися надійним сервісом для підготовки та подання звітності REPORT від ЛІГА: ЗАКОН — без установки і оновлень, з актуальними формами і підказками. Допомагає просто і швидко формувати і подавати звіти, реєструвати податкові накладні. Персональний консультант допоможе працювати в сервісі. Одна ліцензія дійсна для п’яти підприємств, працює 24/7.