Киевский налоговый адвокат

Мы помогаем не платить лишнего.

Штраф за їзду з литовськими номерами

Штраф за їзду з литовськими номерами

Суд схвалив штраф за їзду з литовськими номерами

За ухилення від сплати митних платежів доведеться заплатити 300% несплаченої суми

Вищий адміністративний суд визнав правомірним стягнення штрафу в розмірі 300% несплаченої суми митних платежів (419593,89 грн) з громадянина Азербайджану, який ввіз з Литви в Україну авто марки Ford в режимі тимчасового ввезення (до 1 року).

Авто було ввезено на підставі довіреності Європейського агентства соціальної інформації та довіреності від імені власника цього автомобіля на використання, управління, розпорядження.

Суди дійшли висновку, що ці документи не є належними і допустимими доказами наявності у позивача права користування цим транспортним засобом на митній території України.

Авто було ввезено в Україну 17 березня 2015 року, 5 липня 2016 року було складено адмінпротокол в зв’язку з тим, що водій, не маючи при собі реєстраційного документа на транспортний засіб, закріпив на ньому номерний знак від іншого автомобіля.

Водій оскаржив в суді постанову по справі про порушення митних правил від 8 грудня 2016 року, яким його визнано винним у вчиненні правопорушення, передбаченого статтею 485 Митного кодексу, у зв’язку з чим і було накладено штраф в розмірі 300% несплаченої суми митних платежів.

Суди дійшли висновку, що надані позивачем документи в сукупності з діями по управлінню транспортним засобом зі свідомою заміною литовського реєстраційного номера на український об’єктивно свідчать про обізнаність позивача щодо митного режиму цього транспортного засобу, спрямованість його наміру на використання транспортного засобу без сплати митних платежів, мінімізацію ризиків викриття неспроможності такого використання, а в підсумку, на ухилення від сплати митних платежі . Тому в задоволенні позову було відмовлено.

У відкритті провадження відмовив і касаційний суд. Ухвала Вищого адміністративного суду по справі № 633/383/16-а було винесено 17 травня 2017 року.